Главно јадење
Свинска коленица
Динстан јунешки мускул
Аџиско месо во јагнешка марамица
Вардарско грне
Јагнешка тава со спанаќ
Салати
Салата Цезар
Посно мени
Сендвич со димен лосос - посно
Посна закуска
Бродет од мавровска пастрмка - посно
Роловани филети - посно
Салата од буковка - посна
Зелена салата со туна - посна
Морско ризото - посно - НОВО!
Полнети домати со грашок - посно - НОВО!
Ѓувеч од свеж руски лосос - посно НОВО!
Супа од коприви - посно НОВО!
Турска кујна
Супа од црвена леќа
Јајла чорба
Манти
Субереи
Кисир салата
Леврек во сос од раки
Тава Анкара
Чомлек кебап
Ашуре
Казандиби - печен пудинг од пилешко месо
Кадаиф со ф'стаци
Гриз алва
Везирови очи